Koniec dzieciństwa
Childhood's End
Polecam Koniec dzieciństwa — adaptację powieści Arthura C. Clarke, która w 2015 roku pojawiła się jako jednosezonowy serial science fiction i dramat. O czym jest Koniec dzieciństwa? Gdy na niebie pojawiają się tajemnicze, potężne statki pozaziemskich przybyszów, ludzkość nagle staje przed obietnicą pokoju i szybkiej transformacji. Seria skupia się na konkretnych postaciach — politykach, dziennikarzach i zwykłych rodzinach — które muszą wypracować nowe miejsce w świecie, gdzie dotychczasowe reguły przestają obowiązywać.
Dlaczego warto obejrzeć? Jeśli lubisz epickie, refleksyjne science fiction z mocnym ładunkiem psychologicznym, ten serial trafia w punkt: łączy dramat rodzinny z globalnymi konsekwencjami kontaktu z obcą inteligencją. Styl jest kinowy i wizualny, a nastrój zmienia się od napięcia i niepewności po melancholię i zadumę. Zamiast efektów dla efektów, serial serwuje konkretne dylematy — moralne, społeczne i egzystencjalne — które długo zostają w głowie.
W produkcji wyraźnie czuć źródło literackie i ambitne podejście scenarzystów; to dobrze zrobiona adaptacja, która nie boi się wolniejszego tempa ani trudnych pytań. Gatunki: dramat, sci‑fi & fantasy. Idealne dla widzów szukających inteligentnego, przemyślanego contact‑drama z klimatem i wizualnym rozmachem. Bez spoilerów — lepiej przekonać się samemu, jak daleko sięga obietnica "nowego porządku".
Najczęstsze pytania
Gdzie obejrzeć "Koniec dzieciństwa" w Polsce?
Aktualnie brak potwierdzonych ofert streamingowych dla Polski.
Czy "Koniec dzieciństwa" jest na Netflixie?
Obecnie nie znaleźliśmy oferty w serwisie Netflix (PL).
Kiedy nowy odcinek?
Brak potwierdzonej daty kolejnego odcinka.
Ile sezonów ma "Koniec dzieciństwa"?
1 sezonów. Zobacz listę poniżej.
Ile odcinków ma "Koniec dzieciństwa"?
Łącznie 3 odcinków.
Fakty
- Oryginalny tytuł: Childhood's End
- Status: Zakończony
- Typ: Miniserial
- Klasyfikacja wiekowa (PL): 12
- Język oryginału: EN
-
Sieci:
Sezony
Sezon 1
Obsada i twórcy
Twórcy: Matthew Graham
- Colm Meaney jako Wainwright
- Mike Vogel jako Ricky Stormgren
- Julian McMahon jako Dr. Rupert Boyce
- Charles Dance jako Karellen
- Yael Stone jako Peretta Jones
- Daisy Betts jako Ellie Stormgren
- Ashley Zukerman jako Jake Greggson
- Charlotte Nicdao jako Rachel Osaka